A bionikus rózsák rugalmas áramközöket tartalmaznak, ezek a növények belsejében foglalnak helyet, vagyis egy élő rózsáról van szó, amiről mindenfajta információt kinyerhetünk így. Gyakorlatilag olyan, mintha egy USB csatlakozóval láttuk volna el a rózsát és az kompatibilis a számítógépünkkel. Mire is lesz ez jó a jövőben? Energiát tudunk nyerni majd a fotoszintetizáló növényekből úgy, hogy nem kell például elégetnünk a tűzhelyben őket, de az egészségügyben is nagy jövője lehet az ilyen organikus anyagoknak és hajlékony elektronikának. Nemcsak a diagnosztikában, hanem műtétek monitorozásában, vagy betegségek fázisainak felfedezésében, sőt a megelőzésben. Nem beszélve arról az agráriumban így lehetne okosan előre tervezni mikor virágozzon egy adott faj, és mikor lehessen leszüretelni a terméseit.
Az ötlet a növénybiológiából ered, ott már régóta szerettek volna elektronikus kapcsolatba kerülni élő növényekkel, a fák belsejét szerették volna lehallgatni, milyen biokémiai folyamatok zajlanak a belsejükben. Kapóra jött az is Svédországban, mint hazánkban is tiltott a GMO növények termesztése és a kísérletek is velük, így maradt a bionikus növény kifejlesztésének az ötlete, mint alternatíva. A növények saját biológiai szerkezetét használják fel, így az elektronikus alkotórészeket a növényben állítják elő, azok szerves részei is lesznek, egyfajta szimbiózisban él a mesterséges elektronikával. Jelenleg még a kísérleti fázis első részében járnak, a xilémbe (fásrészbe) hoztak létre polimer vezetékeket, ezek a vízszállításért felelősek a gazdatestben. A növény a vízben feloldott polimer alkotóelemeket felszívva maga állította elő a szállítócsöveiben ezeket a „vezetékeket”.
Derkovits Gyula híres alkotása, a Vasút mentén áll a borítóján annak az azonos című, nagyszabású albumnak, amely négyszáz oldalon kínál izgalmas válogatást a vasút ábrázolásáról a magyar művészetben. Nem csak vonat- és művészetrajongóknak.
„Ha ez bekövetkezne, akkor az eddigi 7 ezer forintos villanyszámla 14 ezer forintra, az eddigi 16 ezer forintos gázszámla pedig 54 ezer forintra is nőhetne” – mutatott rá a miniszterelnök.
p
0
0
3
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!